آخرین جزئیات از سانحه مرگبار بازیکن استقلال

تصادف مرگبار جی لوید ساموئل و ماجراهای پیچیده

سه شنبه - ۶ خرداد ۱۳۹۹
خواندن 6 دقیقه
جی لوید ساموئل

جی لوید ساموئل مدافع اهل ترینیداد و توباگویی صبح دیروز بر اثر سانحه دلخراش رانندگی در سن 37 سالگی چشم از جهان فرو بست تا این اتفاق چند ساعت قبل از بازی استقلال با ذوب آهن شوک عجیبی را به اردوی این تیم همین طور امیر قلعه نویی سرمربی ذوبی ها که یکی دو سال با این بازیکن کار کرده بود، وارد کند.

به گزارش خودرونویس، بلافاصله با رسانه ای شدن این اتفاق تلخ گمانه زنی ها پیرامون نحوه رخ دادن تصادف منجر به مرگ ساموئل در دستور کار رسانه ها قرار گرفت و بسیاری براساس شنیده های خود از شاهدان گزارش هایی پیرامون آن منتشر کردند از جمله این که خودروی رنج روور ساموئل در برخورد با یک دستگاه کامیون دچار آتش سوزی شده است.

در فاصله 24 ساعت از مرگ دلخراش بازیکن سابق تیم ملی زیر 21 سال انگلیس و باشگاه های آستون ویلا، بولتون، کاردیف سیتی و استقلال امروز پلیس چشیر در بیانیه ای گزارش کامل این اتفاق تلخ را منتشر کرد و نوشت:« ساعت 7:55 صبح دیروز تصادفی در جاده روور گزارش شد که در بررسی ها مشخص شد برخورد شدیدی میان رنج روور و یک دستگاه ون مسافرتی رخ داده است که در این سانحه راننده رنج روور جی لوید ساموئل 37 ساله در دم جان باخت اما راننده 57 ساله ون با توجه به جراحات شدید راهی بیمارستان شد که وضعیت او نیز وخیم گزارش شده است».

در همین حال باشگاه آستون ویلا که این روزها در تلاش است تا در پلی آف چمپیون شیب مجوز صعود به لیگ برتر را دریافت کند در واکنش به این اتفاق برای ستاره سابق خود تصمیم گرفت با بازوبندهای سیاه و پلاکاردهایی برای گرامیداشت یاد و خاطره ساموئل به مصاف میدلزبورو برود که یک دقیقه سکوت در ابتدای بازی نیز به همین خاطر بود. مدافع سابق استقلالی ها بیشترین بازی را برای آستون ویلا انجام داد و طی 9 سال حضور در این باشگاه در 167 مصاف رسمی به میدان رفت.

اما واکنش ها به این مرگ دلخراش همچنان ادامه دارد تا جایی که اشلی یانگ ستاره این روزهای من یونایتد در توئیتی خطاب به بازمانده ها و طرفداران ساموئل نوشت:« واقعا خبر تلخ و شوکه کننده ای بود. یکی از بهترین دوستانم را از دست دادم، کسی که فوتبالم را مدیون حمایت های او در آستون ویلا هستم چون روزی که به عنوان یک جوان بی تجربه به ویلا پا گذاشتم جی لوید بود که حمایتم کرد تا رشد کنم.»

فدراسیون فوتبال ترینیداد و توباگو نیز در پیام های متوالی همچنان در حال ابراز همدردی با خانواده جی لوید ساموئل است که آخرین پیام این فدراسیون به حضور دوستان و هم تیمی های سابق ساموئل در مراسم خاکسپاری مدافع استقلال برمی گردد ضمن این که فدراسیون فوتبال انگلیس نیز در صفحات مجازی خود به این حادثه تلخ و دلخراش واکنش نشان داد و برای ساموئل آرزوی آرامش ابدی کرد.

 

تصادف جی لوید ساموئل و شبهات به جا مانده

ما ماجرای مرگ جی لوید ساموئل از شش ماه بعد از این حادثه شکل دیگری گرفت. در این زمان هلیا سهیمی همسر ایرانی او در اینستاگرامش اعلام کرد که خواهر، پدر و مادر جی لوید ساموئل به صحنه تصادف می روند و پلیس به آن ها می گوید که ساموئل را به بیمارستان وارینگتون منچستر برده اند اما وقتی آن ها به این بیمارستان می روند مسئولان بیمارستان ابراز بی اطلاعی می کنند.

در ادامه اطلاعاتی که در این زمینه منتشر شد از جمله اینکه از تابلوهای زردرنگی که برای تصادف های منجر به جرح و کمک گرفتن از شاهدان در این صحنه تصادف انجام نشده است.

خواهر جی لوید در همین زمان ویدئویی منتشر کرده و در آن ادعا کرد که اتومبیل برادرش نسوخته بلکه آنچه برای رنجرور ساموئل رخ داده یک انفجار بوده است. او همچنین گفته بود که بعد از 21 روز پیگیری مداوم  توانسته جسد برادرش را ببیند.

 

ساعت هفت صبح جی لوید بعد از رساندن بچه ها به مدرسه قصد داشت به تمرین تیم اگرتون برود. تیمی که در آخرین روزهای فوتبالش در آن بازی می‌کرد. ساعت 7:40 دقیقه، در جاده “های لی” که در آن زمان صبح خلوت است در یک پیچ خطرناک ناگهان یک ون سر راه رنجرور او سبز شد: پانزده دقیقه بعد وقتی نیروهای امداد به محل رسیدند ، ستاره سابق استون ویلا از دنیا رفته بود.

این روایت رسانه های انگلیسی بعد از مرگ جی.لوید ساموئل است. روایتی که خواهر و همسر ایرانی او آن را قبول ندارند و معتقدند ساموئل در این تصادف کشته نشده است. اما اینکه ساموئل کجاست و در زمان حادثه کجا بوده است را کسی نمی داند.

ساعتی بعد از این حادثه سخنگوی پلیس چشایر گفت: نیروهای امداد هنوز در صحنه تصادف هستند. این حادثه در ساعت 7:55 دقیقه و بر اثر برخورد یک ون و یک رنجرور گزارش شده است. متاسفانه راننده اتومبیل جی لوید ساموئل، 37 ساله، اهل لیم در صحنه تصادف درگذشت.

موضوعی که همان طور که گفته شد از سوی برخی از نزدیکان ساموئل مورد قبول قرار نگرفته و بعد از گذشت یک سال و شش ماه هنوز این سوال وجود دارد که آیا این بازیکن سابق تیم استقلال در این حادثه کشته شده یا نه؟

در روزهای ابتدای آذرماه سال جاری و بعد از گذشت یک سال و نیم از حادثه خواهر ساموئل باز هم ادعا کرد که برادرش زنده است. او “اما پریچارد” همسر جی لوید را به طرح تصادف ساختگی با هدف کلاهبرداری از بیمه متهم کرد:” جی‌لوید، ما به زودی تو را در همین دنیا خواهیم دید. جی‌لوید، برادرم، می‌دانم که زنده هستی و حالت خوب است. ما می‌دانیم که DNA پاتولوژیستِ موجود، DNA تو نیست. صد درصد این گزارش دروغ است.”

خواهر مدافع پیشین تیم‌های استون‌ویلا و بولتون اما اکنون مدعی شده که برادرش هنور زنده است و همسر جی‌لوید ساموئل را متهم به ساخت تصادف ساختگی به منظور کلاهبرداری از بیمه و دریافت پول از بیمه متهم کرد. لسلی آن ساموئل، خواهر مدافع پیشین استقلال معتقد است برادرش هنوز زنده است. خانواده ساموئل از پلیس چشایر و پزشکی قانونی شکایت کرده‌اند که این اجازه را به آنها نداده‌ تا خودشان اجزای باقی‌مانده جسد سوخته جی‌لوید را مورد آزمایش DNA قرار دهند.

در همین رابطه هلیا سهیمی همسر ایرانی او نیز در ادامه همین موضوع تایید کرد که DNA انجام شده متعلق به جی لوید ساموئل نیست.

اما شائبه‌ای که درباره ساختگی بودن این تصادف مطرح می شود این است که گفته می شود این تصادف به گونه ای نبوده است که رنجرور ساموئل را دچار آتش سوزی کند. ضمن اینکه گفته می شود شاهدان عینی گفته اند در زمان آتش سوزی وقتی برای نجات ساموئل به سمت اتومبیل می روند درهای رنجرور قفل بوده و نتوانسته اند او را نجات بدهند. موضوعی که مورد تردید است چرا که برخی شاهدان گفته اند بعد از شکستن شیشه اتومبیل جنازه‌ای در ماشین نبوده است.

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟