در حالی که میدان رقابت و تنوع محصولات در بازار خودروی جهانی روز به روز در حال گسترش است، اما این عرصه در ایران امروزه حال و روز خوبی ندارد. مشتریانی که در سبد محصولات با قیمت متوسط رو به پایین خرید می‌کنند، همواره با گزینه‌های محدودی برای خرید رو به رو بوده‌اند که عمدتا این گزینه‌ها از محصولات خودروسازان وطنی هستند. خودروسازان وطنی هم درست برخلاف تمام خودروسازان دنیا، علاقه‌ای به فیس لیفت یا عرضه محصولی جدید و به‌روزرسانی شده ندارند و به ندرت شاهد محصولی جدید و جذاب از آن‌ها هستیم.

این موضوع باعث بی میلی مشتری به خرید خودروهای داخلی تکراری و از مد افتاده شده بود؛ اما چند سال پیش با ورود خودروسازان چینی به ایران، این حال و هوای تکراری کمی تغییر کرد و محصولات جدیدی وارد خیابان‌های ایران شد. یکی از این برندهای نو پا و تازه وارد بازار ایران، برلیانس بوده که توسط پارس خودرو در ایران مونتاژ و تولید می‌شود. برلیانس دارای دو خانواده H200 و H300 بوده که هر کدام دارای استایل‌های هاچ بک و سدان هستند. از محصولات برلیانس به دلیل قیمت به نسبت منطقی و طراحی جدید نسبت به خودروهای داخلی، استقبال خوبی شد.

 برلیانس H320

تا چند سالی پارس خودرو خانواده H300 را بدون هیچ تغییری به بازار عرضه می‌کرد و مشتریان نیز همچنان از آن استقبال می‌کردند، اما برلیانس‌ها یک نقطه ضعف بزرگ داشتند که آن، پیشرانه به نسبت کم بازده و ضعیف 1.5 لیتری ‌آنها بود. بدین ترتیب پارس خودرو به جای فیس لیفت تصمیم به عرضه پیشرانه جدید و پرقدرت‌تری برای سری H300 گرفت تا این نقطه ضعف بزرگ تا حدودی برطرف شود. در این مطلب قصد بررسی برلیانس H320 هاچ‌بک با پیشرانه 1.65 لیتری و جعبه دنده خودکار را داریم که حدود یک سال از عمر عرضه آن با این پیشرانه جدید می‌گذرد.

طراحی ظاهری برلیانس H320

برلیانس H320، نسخه هاچ‌بک خانواده H300 بوده و از لحاظ طراحی و استایل به مراتب نسبت به نمونه سدان متوازن‌تر و جذاب‌تر است. استایل جمع و جور و به نسبت کوچک H320 آن را به رقیبی تازه نفس برای پژو 206، 207 و رنو ساندرو تبدیل کرده است. استایل کلی این خودرو را نمی‌توان نسبت به ب‌ام‌و سری 1 نسل قبل بی شباهت دانست، اما باید اظهار کرد که یک تقلید غیر اصولی و چینی از ب‌ام‌و است. در ایران مشتریان به دلیل جلوپنجره دو قلوی کلیوی شکل این خودرو، آن را زیر مجموعه ب‌ام‌و و محصولی از باواریا می‌دانند، در صورتی که چنین نیست.

 برلیانس H320

وجه تمایز ظاهری برلیانس H320 با موتور 1.65 و پیشرانه 1.5 لیتری، لوگوی 1.65 نصب شده در قسمت عقب و زیر نام برلیانس است. بدین تریب اگر مالک یک برلیانس H320 با پیشرانه 1.5 لیتری هستید، به جای صرف مبلغ بیشتر برای خرید این نسخه قدرتمندتر، با خرید یک لوگوی 1.65، خودروی خود را به راحتی ارتقا دهید! در خصوص مشکی رنگ بودن جلوپنجره باید اظهار کنیم که این قسمت به سلیقه مالک مشکی شده است، همچنین دوربین دنده عقب نصب شده درون سپر هم توسط مالک صورت گرفته و این خودرو در حالت استاندارد بدون دوربین عقب راهی بازار می‌شود. گله بزرگی که به پارس خودرو وارد است، عدم اعمال کوچکترین تغییر ظاهری در این نسخه با نسخه تجهیز شده به پیشرانه 1.5 لیتری است. حداقل پارس خودرو می‌بایست از رینگی با یک سایز بزرگتر یا طرحی جدید برای این خودرو استفاده می‌کرد تا بین این دو نسخه تفاوتی بصری ایجاد شود.

طراحی داخلی و کابین برلیانس H320

با ورود به درون کابین برلیانس H320 1.65، تقریبا هیچ تفاوتی را در طراحی نسبت به نسخه پایه با موتور 1.5 لیتری پیدا نمی‌کنیم، اما پارس خودرو این سری را با تریمی مشکی رنگ به بازار عرضه کرده است. این در حالی است که پیشتر خانواده H300 دارای تریمی دو رنگ بوده‌اند. پارس خودرو برای هماهنگی تودوزی با داشبورد مشکی رنگ، به جای پارچه کرم از پارچه طرحدار مشکی برای تودزوی صندلی‌ها بهره برده که ضمن دارابودن کیفیت مناسب، طرح زیبایی هم دارد. البته پارس خودرو برای زیباتر شدن کابین می‌توانست طرح قسمت پارچه‌ای رودری‌ها را نیز هماهنگ با پارچه صندلی انتخاب کند، اما به هر حال کابین از جنبه بصری ضعفی ندارد.

کابین برلیانس H320

کیفیت مواد استفاده شده درون کابین قابل قبول است، اما جنس داشبورد بیش از حد خشک بوده که به واسطه این خشک بودن، ممکن است پس از کمی استفاده، خط و خش‌های ریزی روی آن ظاهر شود. موقعیت قرارگیری راننده در پشت فرمان مناسب بوده و شیفتر دنده و کلیدهای مربوط به سیستم مالتی مدیا و تهویه، کاملا در دسترس وی قرار دارند؛ اما نحوه طراحی پدال گاز، کمی مچ راننده را خسته می‌کند که این موضوع در رانندگی طولانی مدت ممکن است آزار دهنده باشد. نسخه‌های تجهیز شده به جعبه دنده خودکار خانواده H300 برلیانس دارای سیستم استارت بدون سوییچ هستند، اما این تصور را نداشته باشید که استارت این خودرو دکمه‌ای است، بلکه در همان قسمتی که سوییچ در نمونه‌های معمولی قرار می‌گیرد، یک کلید دوار طراحی شده که هنگامی که Keyless داخل کابین باشد، با چرخاندن آن خودرو روشن می‌شود.

بهتر بود پارس خودرو به جای این سیستم، با طراحی یک سیستم استارت دکمه‌ای در روی داشبورد، زیبایی کابین را بیشتر می‌کرد. ابعاد کلی کابین رضایت بخش است و نسبت به پژو 206 و 207 در ردیف عقب فضای سر و پا به مراتب بیشتر است. اما در مقایسه با ساندرو، ابعاد کابین تا حد زیادی کوچکتر است. با وجود دارابودن سانروف، فضای سر و گردن سرنشینان تقریبا کافی و راحت است، اما صندلی‌های برلیانس کمی خشک بوده و حس نیمکت را به سرنشینان منتقل می‌کنند. نکته عجیب در این خودرو، نمد سانروف بود که عقب کشیدن آن نیاز به وارد کردن فشار بسیار زیادی داشت که به احتمال زیاد یک نقص مونتاژ بوده و بعید است که این مشکل شامل سایر نمونه‌های تولیدی شود.

پیشرانه و مشخصات فنی برلیانس H320

قلب تپنده این خودرو، یک پیشرانه چهار سیلندر تنفس طبیعی با حجم دقیق 1654 سی سی بوده که قادر به تولید بیشینه قدرت 114 اسب‌بخار در دور 6000 و بیشینه گشتاور 154 نیوتن‌متر در دور 4000 است. بدین ترتیب به لطف افزایش 150 سی سی حجم موتور، 11 اسب‌بخار قدرت و 16 نیوتن‌متر گشتاور این نمونه H320 نسبت به نمونه تجهیز شده به پیشرانه 1.5 لیتری بیشتر شده است.

دنده برلیانس H320

قدرت و گشتاور تولیدی توسط یک جعبه دنده دستی پنج سرعته و یا چهار سرعته خودکار به محور جلو منتقل می‌شود که نمونه مورد بررسی، به جعبه دنده خودکار مجهز بود. وزن این خودرو در نمونه خودکار معادل 1240 کیلوگرم بوده که مصرف سوخت سیکل ترکیبی آن 7.8 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام شده است. دلیل بالا بودن مصرف سوخت نسبت به قدرت، وزن و ابعاد خودرو، استفاده از جعبه دنده از مد افتاده و قدیمی چهار سرعته خودکار است، چراکه اگر تعداد دنده‌ها بیشتر بود، میانگین دور موتور پایین‌تر می‌بود که به تبعیت از آن مصرف سوخت نیز کمتر می‌شد. بیشینه سرعت قابل پیمایش اعلام شده برای هر دو نسخه 1.5 و 1.65 لیتری برلیانس، 170 کیلومتر بر ساعت بوده که این موضوع به دلیل نصب جعبه دنده‌های یکسان، امری طبیعی است، اما به دلیل قدرت بیشتر پیشرانه در نمونه 1.65 لیتری، انتظار می‌رود شتابگیری اولیه آن بهتر باشد.

پشت فرمان برلیانس H320

با قرارگیری در پشت فرمان، کلید دوار را چرخانده و پیشرانه با صدایی دقیقا مشابه نمونه 1.5 لیتری روشن می‌شود. پدال ترمز را گرفته و شیفتر را از حالت P روی D قرار داده که وارد شدن ضربه‌ای به نسبت جزیی نشان از قرارگرفتن گیربکس در حالت درایو داشت! به محض برداشتن پا از پدال ترمز خودرو جهش می‌کند که ما ناگهان تصور کردیم سوار بر خودرویی سوپر اسپرت هستیم! با وارد آمدن کوچکترین فشار بر پدال گاز خودرو به حد زیادی جهش می‌کند که تکانی بد به سرنشین و کابین وارد می‌شود، اما این تکان تنها در حد همان حرکت اولیه باقی می‌ماند و در هنگام حرکت مشکلی با پدال گاز این خودرو حس نمی‌شود. اما مشکل بعدی این خودرو، پدال ترمز بوده که با فشردن آن به خصوص هنگام توقف، تکانی بد به سرشینان وارد می‌شود. این مشکل زمانی آزاردهنده می‌شود که راننده در ترافیک باشد و به طور مدام و پی در پی، پدال گاز و ترمز را فشار دهد.

آمپر برلیانس H320

نکته مثبت در خصوص نسخه تجهیز شده به پیشرانه 1.65 لیتری، هماهنگی به مراتب بیشتر پیشرانه و جعبه دنده است که این موضوع سبقت را با این خودرو لذت‌بخش‌تر کرده است. ضمن اینکه به لطف نصب پیشرانه قدرتمندتر، شتابگیری اولیه به مراتب نسبت به نمونه 1.5 لیتری بهبود پیدا کرده، اما به علت استفاده از جعبه دنده یکسان، این بهبود عملکرد تا رسیدن به سرعت 80 کیلومتر مشخص است و با عبور از آن سرعت، تنها به هنگام سبقت و حرکت در سربالایی، کشش بیشتر خودرو را حس خواهید کرد. سواری خودرو به نسبت نرم بوده و به لطف دارابودن سیستم فرمان برقی، رانندگی با آن به خصوص در مسیرهای پرترافیک و شلوغ شهری، لذت‌بخش است. به هنگام قرار دادن جعبه دنده در حالت دستی، می‌توان هر دنده را تا دور بالاتر پر کرد، اما با نزدیک شدن دور موتور به 6000، جعبه دنده به طور خودکار یک دنده اضافه می‌کند تا آسیبی به پیشرانه وارد نشود، ضمن اینکه تنها در حالتی می‌توان به صورت دستی به این خودرو معکوس داد، که دور موتور پایین‌تر از 3000 باشد. نکته عجیبی که به هنگام بررسی این خودرو با آن مواجه شدیم، سخت باز شدن در فضای بار است؛ در واقع درب فضای بار تنها در حالتی باز خواهد شد که خودرو خاموش بوده و سوییچ از درون کابین آن خارج شده باشد. شاید این مساله چندان پیچیده نباشد، اما برای پی بردن به آن حدود پانزده دقیقه وقت صرف کردیم.

تجهیزات رفاهی و ایمنی برلیانس H320

پارس خودرو در بخش تجهیزات رفاهی و ایمنی، هیچ تفاوتی میان نسخه 1.5 و 1.65 لیتری برلیانس H300 قایل نشده است، اما جهت یادآوری و آگاهی بیان می‌کنیم که این خودرو دارای تجهیزات ایمنی استانداردی مانند دو کیسه ایمنی هوا برای راننده و سرنشین، سنسور دنده عقب، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، فرمان برقی، ایموبلایزر، صندلی عقب با قابلیت نصب صندلی کودک، هشدار نبستن کمربرند ایمنی و قفل خودکار درها است.

همچنین در خصوص تجهیزات رفاهی برلیانس H320 باید بیان کنیم که پارس خودرو برای آن سانروف برقی، سیستم تهویه مطبوع دستی با تنظیم الکترونیکی دریچه‌ها، تنظیم دستی صندلی‌های جلو، سیستم مالتی مدیا با سیستم رهیاب، تنظیم برقی آینه‌های جانبی، سیستم ورود و استارت بدون کلید و فرمان با دوخت چرمی و کلیدهای کنترلی رون آن را درنظر گرفته است.

نمای عقب خودرو

سخن آخر

با توجه به بازار از مد افتاده و یکنواخت خودرویی در ایران، برلیانس از معدود خودروهای چینی بود که توانست مشتری خود را پیدا کند و سهم قابل توجهی از بازار هاچ‌بک‌ها و سدان‌ها را به خود اختصاص داد. از جمله نکات مثبت آن نسبت به رقیبی چون ساندرو و 207، می‌توان به طراحی زیباتر و فضای جادارتر کابین نسبت به 207 و تجهیزات رفاهی بیشتر نسبت به ساندرو اشاره کرد. اما از جمله نکات منفی آن می‌توان به کمبود لوازم یدکی و لذت کمتر رانندگی نسبت به پژو 206 و 207 اشاره داشت. در شرایط سخت تحریم، پارس خودرو تولید برلیانس را متوقف کرده و هنوز آینده همکاری این برند نو ظهور چینی با این خودروساز وطنی کهنه کار مشخص نیست.