صبح امروز نخستین سری از خودروهای وارداتی جتا ماموت خودرو شامل دو کراس اوور VS5 و VS7 به مشتریان تحویل داده شد. طی مراسم امروز بیش از 100 دستگاه از دو خودروی وارداتی جتا VS5 و VS7 ماموت خودرو تحویل مشتریان داده شد.

به گزارش خودرونویس، این نخستین سری تحویل خودروهای جتا VS5 و VS7 ماموت خودرو به مشتریان بوده و طی ماه پیش رو تعداد 500 دستگاه دیگر از این دو خودرو نیز به مشتریان تحویل داده می شود. ظاهرا تا این لحظه تعداد 1000 دستگاه از محصولات جتا به مشتریان از طریق سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی فروخته شده و اگر روند واردات خودرو به همین صورت ادامه داشته باشد، عرضه محصولات جتا نیز از این پس توسط ماموت خودرو ادامه خواهد داشت.

تحویل اولین سری خودروهای وارداتی جتا VS5 VS7 ماموت خودرو به مشتریان (6)

قیمت جتا VS5 و VS7 ماموت خودرو

جتا VS7 کراس اوور پرچمدار این برند بوده که همزاد سئات تاراکو در بازار ایران محسوب می شود و از پلتفرم و قوای فنی گروه خودروسازی فولکس واگن بهره گرفته و توسط جوینت ونچر FAW و فولکس واگن در چین تولید و ریبج شده است. قیمت جتا VS7 در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی دو میلیارد و 530 میلیون تومان اعلام شده است.

تحویل اولین سری خودروهای وارداتی جتا VS5 VS7 ماموت خودرو به مشتریان (6)

خودروی جتا VS5 همزاد فولکس واگن تیگوآن بوده و آن را می توان نسخه ریبج شده تیگوآن 2023 در ایران دانست. این خودرو هم از پلتفرم و قوای محرکه فولکس واگن بهره گرفته و قیمت آن در سامانه خودروهای وارداتی دو میلیارد و 120 میلیون تومان اعلام شده است.

تحویل اولین سری خودروهای وارداتی جتا VS5 VS7 ماموت خودرو به مشتریان (6)

مشخصات فنی جتا VS5 و VS7 تحویل داده شده به مشتریان توسط ماموت خودرو

هر دو خودرو جتا VS5 و VS7 تحویل داده شده به مشتریان مشخصات فنی یکسانی دارند. هر دو از 1.4 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر TSI فولکس واگن موسوم به EA211 بهره گرفته است. این پیشرانه قادر به تولید 148 اسب بخار قدرت و 250 نیوتن متر گشتاور بوده و نیروی تولیدی آن توسط گیربکس اتوماتیک شش سرعته با قابلیت تعویض دنده ها به صورت دستی به چرخ های جلو منتقل می شود.

تحویل اولین سری خودروهای وارداتی جتا VS5 VS7 ماموت خودرو به مشتریان (6)

این دو خودرو تجهیزاتی مانند 6 ایربگ، سیستم کنترل پایداری، کنترل کشش، رادار جلو، رادار خط خوان، دوربین دید 360 درجه، رادار نقطه کور، پایش فشار باد تایرها، ترمز ضد قفل، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خستگی راننده، ورود بدون کلید و استارت دکمه ای، کمکی حرکت در سربالایی، ترمز پارک برقی، کنترل خودرو در سرازیری، سنسور دنده عقب، هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، سانروف، کلیدهای کنترلی روی فرمام، سنسور نور، سنسور باران، نمایشگر 10 اینچی سیستم مالتی مدیا، نمایشگر 8 اینچی پشت فرمان، گرمکن صندلی های جلو، سیستم تهویه مطبوع دو کاناله، صندلی های برقی جلو و … را دارند که برازنده ژن آلمانی آنهاست.

4.8 از 6 رای