به گزارش خودرونویس، در ابتدا باید اظهار کنیم که سری 2 کوپه جدید یکی از محافظه کارانه ترین طراحی های ب ام و در مدت اخیر را دارد که کاپوت کشیده و پروفیل عقب کوتاه نسل پیشین را که نشان دهنده ذات عقب محرک این خودرو بوده را حفظ کرده است. خبر بد برای طرفداران ب ام و سری 2، فقدان گیربکس دستی بوده و این خودرو به صورت استاندارد به گیربکس هشت سرعته اتوماتیک برای هر دو مدل 230i عقب محرک و M240i xDrive تمام چرخ محرک نصب می شود.

ب ام و سری 2 کوپه 2022

خوشبختانه سری 2 جدید بسیاری از عناصر زشت و نا مانوس محصولات جدید ب ام و مانند جلوپنجره بزرگ سری 7 و سری 4 را ندارد. ابعاد جلوپنجره دوقلوی این خودرو با چراغ های جلو کاملا هماهنگ بوده و المان های LED تکی درون چراغ های برخلاف LEDهای دوگانه سایر محصولات این کمپانی بوده و به 2002 اصلی اشاره دارد. سبک طراحی کاپوت نیز به E46 M3 شباهت دارد. سپر جلو نسخه 230i دارای یک ورودی هوا باریک در قسمت میانی و دو ورودی هوای باریک عمودی در گوشه ها است. ولی نسخه قدرتمندتر M240i xDrive دارای ورودی های هوای غیرمعمولی مثلثی شکل در گوشه های سپر است.

ب ام و سری 2 کوپه 2022

گلگیرهای حجم پردازی شده جلو ما را یاد نسخه های M سری 1 قدیمی می اندازد و قوس و برآمدگی گلگیر عقب هم یادآور سبک طراحی 2002 توربو است. طراحی کابین سری 2 بسیار سنتی بوده و دیزاین متمایزی نسبت به سری 4 کوپه دارد. در پروفیل عقب هم شاهد نصب چراغ هایی جدید با گرافیک خشن هستیم که البته سبک طراحی آنها بی شباهت به آکورا TLX نیست.

نمای عقب ب ام و سری 2 کوپه 2022

مشخصات فنی ب ام و سری 2 کوپه 2022

نسخه پایه سری 2 کوپه جدید، مدل 230i بوده که به یک پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر مجهز شده که قادر به 255 اسب بخار قدرت و 400 نیوتن متر گشتاور است. مدل قدرتمندتر M240i از پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر خطی توربوشارژ بهره می برد که قادر به تولید 382 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن متر گشتاور است. ب ام و ادعا کرده که مدل 230i قادر است طی 5.5 ثانیه از حالت سکون به مرز 96 کیلومتر بر ساعت برسد و نسخه قدرتمندتر M240i طی 4.1 ثانیه به سرعت مشابه می رسد. بیشینه سرعت هر دو مدل هم به صورت الکترونیکی روی 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

ب ام و سری 2 کوپه 2022

سرانجام ب ام و در این مدل با گیربکس دستی خداحافظی کرده و هر دو مدل به صورت استاندارد با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک به بازار عرضه می شوند. این واقعا جای تاسف است برای خودرویی که تحت عنوان جانشین 2002 به بازار عرضه شده است. خوشبختانه این خودرو دارای لانچ کنترل و حالت اسپرینت بوده که این حالت با نگه داشتن پدال شیفتر سمت چپ فرمان به مدت یک ثانیه فعال می شود و دنده را به سنگین ترین حالت ممکن تعویض می کند.

ب ام و سری 2 کوپه 2022

اکسل های عریض تر جلو و عقب و زاویه کمبرهای به روزرسانی شده سواری اسپرت تری را برای نسل جدید سری 2 رقم زده اند. ضمن اینکه ب ام و مقاومت پیچشی ساختار این خودرو را 12 درصد افزایش داده تا این کوپه جذاب ساختاری صلب تر داشته باشد. نسخه 230i به صورت استاندارد به رینگ های 18 اینچی و به صورت آپشنال به رینگ هایی 19 اینچی مجهز می شود که برای مدل M240i به صورت استاندارد در دسترس هستند.

کابین ب ام و سری 2 کوپه 2022

تجهیزات و تکنولوژی

برای اولین بار ب ام و سری 2 به صورت استاندراد به سیستم های ایمنی و کمکی راننده فعال مانند ترمز اضطراری خودکار، هشدار برخورد از جلو، مانیتورینگ حرکت بین خطوط و تثبیت خطوط حرکت، هشدار ترافیم در عقب و رادار نقطه کور مجهز شده است. کروز کنترل تطبیقی و سیستم استارت/استاپ پیشرانه هم به صورت آپشنال روی نسل جدید سری 2 مدل 2022 نصب می شود.

ب ام و سری 2 جدید به نمایشگر iDrive 7 برای سیستم مالتی مدیا محهز شده که دارای درگاه بدون سیم اپل کار پلی و اندروید اتو بوده و به صورت آپشنال هد آپ دیسپلی هم روی آن نصب می شود.

شیفتر دنده ب ام و سری 2 کوپه 2022

نسل جدید ب ام و سری 2 از همه نظر نسبت به نسل پیشین رشد داشته است. این خودرو طول و عرضی به ترتیب 110 و 66 میلی متر بیشتر از نسل قبل دارد و ارتفاع آن نیز 25 میلی متر کمتر شده است. ولی فاصله بین دو محور آن 2740 میلی متر و بدون تغییر نسبت به نسل قبل باقی مانده است. با وجود رشد ابعاد، نسل جدید ب ام و سری 2 فضای سر، شانه و پا کمتری برای سرنشینان هر دو ردیف عقب و جلو نسبت به نسل قبل دارد. همچنین فضای بار این خودرو هم از 371 لیتر به 283 لیتر کاهش یافته است!

منبع motor1