به گزارش خودرونویس،تبدیل شدن به یک برند معتبر جهانی رویایی است که به تاسیس Bridgestone Tire Co Ltd در سال ۱۹۳۱ باز می گردد. موسس این مجموعه Shojiro Ishibashi، با پیش بینی نیازهای آتیِ بازارِ لاستیک خودروهای سواری و همچنین تقاضاهای جهانی ترجمه ی نام انگلیسی خود را به عنوان نام این کمپانی برگزید.

احتمالا او از همان موقع در اندیشه جهانی کردن نام “گروه بریجستون” بوده است.به موازات گسترش بازار خودروهای ژاپنی، کمپانی بریجستون هم با توسعه دادن فعالیت های خود به بزرگترین تولید کننده تایر در ژاپن تبدیل شد.ایشیباشی که تجارت را از خانواده خود به ارث برده بود؛ در سن ۴۱ سالگی بزرگترین کمپانی تولیدکننده تایر در جهان را تاسیس کرد. او یک ژاپنی واقعی بوده و امپراتوری آفتاب تابان را با تجارت خود از شرق تا غرب گسترش داد.

کیفیت، ایمنی، دوام و پایداری مناسب لاستیک های بریجستون باعث شده تا این نشان تجاری همیشه در صدر بهترین لاستیک سازهای دنیا قرار بگیرد. باید اشاره کرد که نشان بریجستون در بررسی های انجام شده معتبری چون جی دی پاور آمریکا، همیشه به عنوان یکی از نشان های مطمئن در بحث لاستیک معرفی شده است.

سابقه تولید این برند برای خودروهای فرمول ۱ و از طرفی ساخت لاستیک هایی با دوام بالا برای خودروهای معدن باعث شده تا هر سال به عنوان یکی از بهترین ها در دنیا شناخته شود.

علاوه بر این بریجستون فعالیت های برون مرزی خود به خصوص در آسیا را هم توسعه داد. در سال ۱۹۸۸ با خرید Firestone Tire & Rubber Company که یک کمپانی فوق العاده معتبر جهانی با تاریخچه ای محکم به شمار می رفت، به یکی از بزرگترین کمپانی های جهانی تولید کننده لاستیک و تایر تبدیل و با اختصاص دادن تیم های مستقر در سراسر دنیا خود را به ارائه برترین خدمت، کیفیت و تکنولوژی موظف کرد.

در ادامه با بزرگ ترین تولیدکنندگان تایر در جهان بر حسب میزان تولیدات آن ها تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی آشنا می شوید:

طیف محصولات تولیدیمیزان در آمد در سال 2019کشور سازندهبرند
خودروی سواری، کامیون، چرخ هواپیما۲۷.۲۲ میلیارد دلارژاپنبریج استون
خودروی سواری، کامیون، چرخ هواپیما۲۵.۴۰ میلیارد دلارفرانسهمیشلین
خودروی مسابقه ای، کامیون، چرخ هواپیما۱۵.۳۷ میلیارد دلارآمریکاگود ییر
خودروی سواری، موتورسیکلت، دوچرخه۱۳.۱۱ میلیارد دلارآلمانکانتیننتال
خودروی سواری، تراکتور۶.۸۱ میلیارد دلارژاپنساموتیمو
خودروی سواری، کامیون، اتوبوس۶.۱۲ میلیارد دلارکره جنوبیهانکوک
خودروی سواری، خودروی مسابقه ای۶.۱۵ میلیارد دلارایتالیاپیرلی
خودروی سواری، کامیون، موتور، دوچرخه۴.۱۴ میلیارد دلارژاپنیوکوهاما
داده نشدهداده نشدهچینژونگ چه