به گزارش خودرونویس،تجربه استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک بانک ایران زمین برای بسیاری از مشتریان این بانک به یک تجربه ماندگار تبدیل شده است. در عین حال طیف وسیعی از مشتریان بانک ایران زمین معتقدند که به هنگام مراجعه حضوری نیز شرایط کاملا متفاوتی را در این بانک تجربه می کنند که در بسیاری از موارد با سایر بانک ها تمایز دارد.

به نظر می رسد مدیران بانک ایران با درک عمیقی از نیازهای اساسی مشتریان خود تلاش کرده اند تا زیرساخت های لازم در جهت تامین نیازهای آنان را فراهم کنند. زیرساخت هایی که اگر چه سرمایه گذاری قابل اعتنایی را برای این بانک به همراه داشته اما در نهایت وفاداری بیشتر مشتریان این بانک را در پی داشته و به همین دلیل مدیران این مجموعه در تلاش هستند تا با ارتقای کیفیت خدمات خود شرایط متفاوتی را برای آنان رقم بزنند.

از همین رو ایجاد باشگاه مشتریان بانک ایران زمین یک گام روبه جلو در این مجموعه به شمار می رود. بانک‌ها برای تثبیت جایگاه خود در بین مردم و به منظور رقابت با دیگر مجموعه‌های هم ترازشان، طرح‌هایی را برای حفظ مشتریان خود اجرا می‌کنند. یکی از این طرح‌ها «باشگاه مشتریان» نام دارد.

به طور کلی بسیاری از بانک های مطرح جهان همواره در تلاش هستند تا در قالب ایجاد باشگاه مشتریان دیدگاههای آنان را تجمیع و در مسیر بهبود فرآیندهای خود گام بردارند.، فعالیت مداوم این باشگاه برای حفظ مشتریان وفادار بسیار مهم به نظر می‌رسد. باشگاه مشتریان بانک ایران زمین، یکی از بخش‌هایی است که همواره برای رقابت با دیگر مجموعه‌های بانکی و حفظ مشتریان وفادار خود خدمات متنوع و کارآمدی را ارائه داده است. این بانک با راه اندازی و تداوم فعالیت باشگاه، سعی در ایجاد لحظه‌های دلپذیری برای مشتریان خود دارد.

آنچه روشن است اینکه باشگاه مشتریان بانک ایران زمینه در نتیجه تحقیقات گسترده و ارزیابی روندهای روز جهانی در صنعت بانکداری شکل گرفته است. تحقیقات نشان می دهد که احتمال استفاده از خدمات و خرید مشتریان قدیمی هر مجموعه‌ای بیشتر از مشتریان جدید است. علاوه بر این، مشتریان قدیمی که از خدمات و محصولات یک مجموعه استفاده می‌کنند، در صورت خوب بودن آن‌ها حاضر هستند که هزینه بیشتری بپردازند. به طور کلی مبحث مشتری مداری و حفظ ارتباط طولانی مدت با آن‌ها، از مسائل بسیار مهم هر سازمان و نهادی به نظر می‌رسد. به خصوص اینکه نهادهای بانکی به دلیل فعالیت مشابهی که دارند باید بیشتر به این حوزه توجه کنند. در همین راستا، بانک ایران زمین هم سعی کرده در حوزه مشتری مداری و حفظ روابط طولانی مدت با مشتریان متمرکز شود و خدمات متنوع‌تر و بهتری را به آن‌ها ارائه دهد.

اطلاعات موجود بیانگر این است که طی یک دهه اخیر با توجه به افزایش چشمگیر رقابت در حوزه خدمات مختلف، به خصوص بانکی، و با توجه به ماهیت یکسان آن‌ها، مسئله باشگاه مشتریان برای بانک‌ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است. این باشگاه یک روش خوب برای بانک‌هایی است که خواهان افزایش وفاداری مشتریان و ایجاد روابط بلند مدت با آن‌ها هستند. مشتریان بانک‌ها زمانی که در باشگاه عضو می‌شوند خدمات ویژه‌ای را دریافت می‌کنند. این کار باعث افزایش رضایت‌مندی آن‌ها و توسعه وفاداری‌شان می‌شود.

برای یک بانک خصوصی کوچک و چابک این موضوع بسیار مهم است که سطح خواسته های مشتریان خود را چگونه مدیریت کند.در واقع باشگاه مشتریان باعث می‌شود تا بانک‌ها رابطه و فعالیت مرتبط با مشتریان را مدیریت کرده و خواسته‌ها و نیازهایشان را شناسایی و برطرف کنند. در کل باشگاه مشتریان، بانک‌ها را قادر خواهد ساخت تا ارزش افزوده‌ای در خدمات خود ایجاد کرده و یک خدمت متمایز را ارائه دهند.

تنها فایده این اقدام متعلق به مشتریان نیست، بلکه برای بانک‌ها هم کاربرد دارد. راه اندازی و تداوم فعالیت باشگاه مشتریان به حفظ و افزایش سهم بازار، تقویت برند و ایجاد تصویر مثبت، کاهش هزینه ارتباطات و تبلیغات، طراحی و خلق خدمات و محصولات جدید بانک‌ها و حتی جذب مشتریان جدید برای آن‌ها کمک می‌کند. در واقع این باشگاه یک بازی برد-برد را برای بانک‌ها و مشتریان آن‌ها ایجاد می‌کند. اما توسعه این باشگاه هم از مسائل بسیار مهم است که به برنامه ریزی بلندمدت و مشارکت بخش‌های مختلف بانکی نیاز دارد. اگر توسعه این بخش به درستی و در زمان مناسبی انجام شود، به یک ابزار رقابتی موثر بین بانکی برای جذب و حفظ مشتریان در مقابل رقبای آن‌ها تبدیل خواهد شد.

باشگاه مشتریان بانک ایران زمین، یکی از باشگاه‌های فعال است که همواره سعی در به‌روزرسانی و تنوع خدمات خود دارد. رونمایی از این باشگاه به سال 1394 باز می‌گردد. اکنون فعالیت این بخش بانک ایران زمین آنقدر توسعه پیدا کرده که اگر عبارت «باشگاه مشتریان بانک» در گوگل جست و جو شود، نام این باشگاه یکی از اولین موارد پیشنهادی خواهد بود.

همان آغاز کار تیم تخصصی نرم افزاری بانک ایران زمین برای این باشگاه مزایای مختلفی را در نظر گرفتند تا این سیستم نسبت به موارد مشابه برتری پیدا کند. از جمله مزایای باشگاه مشتریان بانک ایران زمین در همان سال اول، امکان عضویت تمامی مشتریان آن بود. اکنون این بخش خدمات مختلفی را در حوزه انجام تراکنش‌های بانکداری الکترونیک، خرید شارژ تلفن همراه، انواع قرعه کشی و بازی و سرگرمی برای مشتریان خود فراهم کرده است.

اگر مشتریان از قبل در بانک ایران زمین افتتاح حساب کرده باشند با یک پیامک امکان عضویت در باشگاه را دارند. در غیر این صورت برای عضویت در باشگاه بانک ایران زمین، باید به یکی از شعب این مجموعه مراجعه کرده و عملیات افتتاح حساب را در آن انجام دهند.

به‌روزرسانی اطلاعات و امتیازات مشتریان طی مدت زمان 24 ساعت، امکان ارسال حداکثر 200 دعوت نامه از طریق ایمیل، نامحدود بودن سقف شرکت و هزینه امتیاز در طرح‌های احسان و نیکی و… از قوانین و اصول باشگاه مشتریان بانک ایران زمین محسوب می‌شود.

افرادی که در این باشگاه عضو هستند از طریق افزایش و حفظ موجودی سپرده، استفاده از خدمات بانکداری دیجیتال، دریافت ضمانت نامه، مانده تسهیلات جاری، رسوب کارت هدیه و…. امکان کسب امتیاز دارند. افراد عضو باشگاه مشتریان ایران زمین امکان صرف این امتیازات را در بخش‌های سبد هدایای نقدی، دریافت کد تخفیف، عضویت در شبکه فروشگاه‌های تخفیفی و همچنین استفاده از سرویس‌های کارمزدی، خرید کالا و خدمات از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی و مواردی از این قبیل خواهند داشت.

باشگاه مشتریان این بانک به منظور شناسایی مشتریان وفادار خود، پنجم هر ماه براساس تعداد امتیازهای هزینه شده، تعداد ورود به سایت باشگاه، عضویت در خبرنامه و ارسال دعوتنامه‌ها ده نفر از برترین‌ها را مشخص و به آن‌ها امتیاز تشویقی اعطا می‌کند.

5 از 1 رای