شرکت صنایع خودروسازی ایلیا یکی از شرکت های خودروساز بخش خصوصی به شمار می رود که طی سال های اخیر به واسطه عرضه خودروهای دایون حضور خود را در جمع خودروسازان کشور اعلام کرده است. فرصتی پیش آمد تا از خط تولید خودرو دایون Y7 صنایع خودروسازی ایلیا که پیشتر اسیووی دایون Y5 هم روی آن تولید می شد بازدید داشته باشیم.

 

ویدیوی بازدید از خط تولید دایون Y7

 

 

جزییات بازدید از خط تولید دایون Y7 صنایع خودروسازی ایلیا

به گزارش خودرونویس، بازدید از این خودروساز کوچک فرصتی بود تا ابعاد فعالیت های این مجموعه پدیدار شود. اگرچه این مجموعه هم به لحاظ مساحت و هم از نظر تیراژ تولید یک خودروساز کوچک در شهر صنعتی کاوه ساوه محسوب می شود، اما از نظر ساختارهای منظم تولید این دیدگاه را در ذهن ناظران صنعت خودرو متبادر می سازد که در حرکتی آهسته، منظم و با برنامه آرزوهای بزرگ در ذهن بنیانگذاران و مدیران آن وجود دارد.

بازدید از خط تولید دایون Y7 صنایع خودروسازی ایلیا

در عین حال استفاده بهینه از فضاهای تولیدی موجود در این خودروساز جمع جور و تولید محصول در یک تیراژ معقول نوید بخش یک حرکت آهسته و پیوسته است و چنانچه در روند سیاست گذاری های تولیدی و صنعتی کشور تصمیمات خلق الساعه ای رخ ندهد، می توان امیدوار بود که صنایع خودروسازی ایلیا نیز در ادامه فعالیت های خود با ایجاد طرح های توسعه فیزیکی از یک سو و توسعه سبد محصول از سوی دیگر آرزوهای بزرگ خود را محقق سازد.

بازدید از خط تولید دایون Y7 صنایع خودروسازی ایلیا

در حال حاضر تمرکز مدیران صنایع خودروسازی ایلیا استفاده حذاکثری از ظرفیت این کارخانه در شیفت های کاری مختلف است و به گفته شکاری مدیر تولید این مجموعه، در شرایط کنونی هدف اصلی تولید محصول در بالاترین سطح کیفیت بوده و به همین دلیل در تلاش هستیم تا با برنامه ریزی دقیق و بهره گیری از نیروهای متخصص این رویکرد را حفظ کرده و در ادامه نیز آن را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه این مجموعه تولیدی در زمینی به مساحت دو هکتار احداث شده افزود: علاوه بر اینکه از تمام فضاهای تولیدی این مجموعه استفاده بهینه صورت گرفته، در عین حال انبار های شرکت به محل دیگری در این محدوده منتقل شده تا در ادامه روند گام به گام اجرای طرح های توسعه شرکت دنبال شود.

بازدید از خط تولید دایون Y7 صنایع خودروسازی ایلیا

وی با اشاره به اشتغالزایی شرکت صنایع خودروسازی ایلیا برای 150 نفر از نیروهای بومی این منطقه افزود: با توجه به محدودیت های موجود توانستیم با برنامه ریزی دقیق و پیاده سازی طرح های جامع تولیدی از جمله بهبود فضا های تولید و استقرار امکانات و تجهیزات جدید تولید به توان حداکثری برای تولید محصول دست یابیم.

شکاری تصریح کرد: در همین راستا و به واسطه همکاری نیروهای متخصص و با تجربه ای که سابقه فعالیت در سایر شرکت های خودروسازی کشور را داشته اند، یک تحول بزرگ در روند تولید این مجموعه محقق شد و توانستیم ظرف مدت زمان کوتاهی به اهداف بزرگتری در زمینه تولید دست پیدا کنیم.

بازدید از خط تولید دایون Y7 صنایع خودروسازی ایلیا

مدیر تولید شرکت صنایع خودروسازی ایلیا خاطر نشان کرد: با جذب این نیروهای متخصص از یک سو و چابک سازی فرآیندهای تولیدی، ظرفیت های تولید این مجموعه افزایش یافت و توانستیم از تولید روزانه سه دستگاه خودرو در یک شیفت کاری به تولید 12 دستگاه در روز برسیم و همزمان سایر حوزه های فعالیت همچون تامین و بازرگانی را نیز توسعه دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت های فیزیکی موجود در این مجموعه با مطالعه و ارزیابی رویه های روز دنیا، توانستیم پس از انتقال انبار قطعات به محل دیگر با پیاده سازی روش کانبان و الگو برداری از دیگر خودروسازان دنیا همچون تویوتا این مشکل را پوشش داده و 900 قطعه مورد نیاز در خطوط تولید را با بهینه ترین روش ممکن تزریق کنیم و در عین حال از بروز خطاهای احتمالی جلوگیری کنیم.

بازدید از خط تولید دایون Y7 صنایع خودروسازی ایلیا

وی با بیان اینکه برند جدید شرکت صنایع خودروسازی ایلیا با عنوان VGV نیز در آینده نزدیک به سبد محصولات این شرکت افزوده خواهد شد که نخستین محصول آن کراس اوور وی جی وی U75 پلاس بوده که پیشتر آن را به صورت ویدیویی و کامل معرفی کرده بودیم. وی خاطر نشان کرد: تولید همزمان خودرو شاسی مستقل و شاسی پیوسته به عنوان یکی از قابلیت های این مجموعه محسوب می شود و در آینده نیز یک محصول وانت در همین خط تولید خواهد شد.

شکاری افزود: این میزان انعطاف پذیری خط تولید شرکت صنایع خودروسازی ایلیا امکان تولید خودروهای مختلف را به سرعت فراهم می سازد و به سرعت می توان با تنطیم برنامه های تولید تولید همزمان چند محصول در این خط را فراهم کرد.

 

5 از 1 رای