اخبار خودرو جهان

اطلاعات پیشرانه جدید لامبورگینی لو رفت

سه شنبه - ۸ خرداد ۱۴۰۳
خواندن 3 دقیقه

با پایان تولید هوراکان، پیشرانه V10 باشکوه لامبورگینی نیز به پایان خود خواهد رسید، اما خوشبختانه این شرکت ایتالیایی جانشین شایسته ای را برای آن در نظر دارد.

سوپر اسپرت ساز نام آشنای سنت آگاتا اولین جزئیات را در مورد پیشرانه جانشین هوراکان منتشر کرد.

به گزارش خودرونویس، با پایان تولید هوراکان، پیشرانه V10 باشکوه لامبورگینی نیز به پایان خود خواهد رسید، اما خوشبختانه این شرکت ایتالیایی جانشین شایسته ای را برای آن در نظر دارد.

لامبورگینی روز دوشنبه 20 می، اولین جزئیات را از پیشرانه کاملا جدید V8 توئین توربوی جانشین هوراکان فاش کرد، که اعداد و ارقام مربوط به این پیشرانه بسیار امیدوارکننده است.

ردلاین موتور جدید 10000 دور در دقیقه است. این رقم حتی برای پیشرانه های تنفس طبیعی هم عدد بسیار بالایی به شمار می‌رود، این در حالی است لامبورگینی با یک موتور توئین توربو به این عدد دست یافته است. برای درک بهتر این موضوع باید بدانید که تنها مرسدس بنز AMG One، استون مارتین والکری و گوردون موری T.33 و T.50 دور بیشتری نسبت به این پیشرانه دارند!

پیشرانه جدید 4.0 لیتر حجم دارد و حداکثر توان خروجی آن 789 اسب بخار بین 9000 تا 9750 RPM و 730 نیوتن متر گشتاور بین 4000 تا 7000 دور در دقیقه تولید می کند. این پیشرانه همچنين از ترکیب “Hot_Vee” استفاده می کند، این بدان معناست که توربوها در داخل قسمت V شکل قرار دارند. برای اطمینان از روانکاری مناسب در تمام موقعیت‌های رانندگی، برای این پیشرانه سیستم روغن‌کاری کارتل خشک در نظر گرفته شده است.

لامبورگینی برای بالا بردن دور موتور، از قطعات سبک وزن در این پیشرانه استفاده کرده است. V8 جدید از شاتون های تیتانیومی بهره می برد. علاوه بر این لامبورگینی تایپیت‌های سنتی سوپاپ را حذف و آن‌ها را با انگشتی جایگزین کرده است. انگشتی اساساً یک اهرم فلزی است که با چرخش میل بادامک، سوپاپ‌ها را باز می‌کند. انگشتی‌ها نسبت به تایپیت سنتی سبک‌تر هستند و در نتیجه برای پیشرانه‌های دور بالا مناسب‌تر خواهند بود. البته لازم به ذکر است که این سیستم سوپاپ بیشتر در پیشرانه های مسابقه‌ای و موتورسیکلت های اسپرت مورد استفاده قرار می گیرند، اما فراری در پیشرانه V12 خود، پورشه در موتور 4.0 لیتری و فورد در برخی از موستانگ V8 از آن‌ها استفاده می‌کنند.

تمام این ها با یک سیستم هیبرید مشابه آنچه در Revuelto استفاده شده است، تقویت می شود. لامبورگینی پیشرانه جدید را با یک موتور الکتریکی 147 اسب بخار و گشتاور 300 نیوتن متر که بین موتور و گیربکس هشت سرعته دو کلاچه که بصورت عرضی نصب شده جفت می کند.

این همان گیربکس مورد استفاده در Revuelto است، اما در Revuelto موتور الکتریکی در بالای گیربکس نصب شده، اما در جانشین هوراکان موتور الکتریکی خود را در موقعیت سنتی تر و بین موتور و گیربکس قرار دارد. همچنین این یک موتور الکتریکی شار محوری است که بسیار کوچک‌تر از موتور الکتریکی سنتی خواهد بود.

مک‌لارن و فراری هم از موتورهای شار محوری در سوپراسپرت های هیبریدی آرتورا و 296 GTB استفاده کرده‌اند. لامبورگینی می‌گوید که جانشین هوراکان دارای یک سیستم هیبریدی سه موتوره است، بنابراین ما فرض می‌کنیم که برای هر چرخ جلو یک موتور در نظر گرفته شده، درست همانند آنچه که در Revuelto وجود دارد. اگرچه این کمپانی جزئیات بیشتری در این مورد ارائه نکرده است.

در حال حاضر، لامبورگینی از این پیشرانه V8 در خودروی مسابقه ای SC63 LMDh استفاده می کند اما این پیشرانه در این خودروی مسابقه‌ای، 3.8 لیتر حجم دارد و دارای سیستم هیبریدی بسیار متفاوتی است. لامبورگینی از جانشین هوراکان در ماه آگوست یعنی حدود سه ماه دیگر رونمایی خواهد می کند.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟