به گزارش خودرونویس، نشریه اتومتیو نیوز ماه گذشته با جک هولیس رییس عملیات خودرویی تویوتا در آمریکای شمالی در خصوص محبوبیت روز افزودن خودروهای اسیووی و کراس اوورهای آفرودی مصاحبه کرده بود. وی در این مصاحبه بیان کرد خودروسازان مطابق سلیقه و میل مشتریان محصولات خود را تولید کنند و تنوع خودروهای خود را گسترش دهند و این احمقانه است که اگر لکسوس از این رویه پیروی نکند.

در حالی که جک هولیس به احتمال وجود خودرویی همانند لندکروزر در بین محصولات لکسوس در آینده اشاره کرد، اما هنوز هیچ خبر رسمی از این خودرو در دسترس نیست. این در حالی است که اندرو گللند مدیرعامل لکسوس بیان کرده که هنوز جای رشد و گسترش سبد محصولات این خودروساز لوکس ژاپنی وجود دارد.

 

شایعه های شنیده شده در خصوص نسل بعدی لندکروزر

نشر شایعه و خبرهای احتمالی در خصوص نسل بعدی تویوتا لندکروزر به صورت آنلاین ادامه دارد و اطلاعاتی ناقص و ضد و نقیض خوراک ذهن مخاطبان شده است. طی جدیدترین گزارش های نسبتا رسمی شنیده شده، ظاهرا تویوتا دیگر قصد نصب پیشرانه هشت سیلندر را روی نسل جدید لندکروزر ندارد و به جای آن سه پیشرانه شش سیلندر مختلف را در نظر گرفته که شامل یک نمونه هیبریدی است.

با این حال گزارش های متنقاضی در خصوص لوکس بودن یا کمتر لوکس بودن نسل جدید لندکروزر در مقایسه با نسل فعلی به گوش رسیده است. اگر تویوتا نسل جدید لندکروزر را به صورت لوکس و لاکچری تولید کند، می تواند امید داشته باشد که این اسیووی را با نشان لکسوس به بازار آمریکا عرضه کند. البته هرچند نسل فعلی لکسوس LX و تویوتا لندکروزر از یک پلتفرم بهره می برند، ولی در آینده ظاهرا قرار است که این دو خودرو از یکدیگر فاصله بگیرند و محصول آفرودی لکسوس روی پلفترمی دیگر توسعه یابد.

 

سخن پایانی

با توجه به سکوت تویوتا در خصوص نسل جدید تویوتا لندکروزر، تنها کاری که می توان کرد این بوده که در خصوص برنامه های آتی این شرکت حدس بزنیم. گیللند اظهار کرد که عطش زیادی برای خرید اسیووی های بادی آن فریم وجود دارد که این موضوعی است که لکسوس در حال پرداختن به آن است.

از طرفی دیگر، موفقیت اولیه فورد برانکو 2021 در پیش فروش توجه تویوتا را در تولید نسل بعدی لندکروزر به خود جلب کرده و این کمپانی را به تولید خودروهایی با ویژگی مشابه برانکو و رانگلر در این سگمنت راغبتر کرده است.

 

منبع motor1