به گزارش خودرونویس، حال کمپانی مازانتی بار دیگر با یک نسخه جدید از Evantra به میادین بازگشته و این مدل Evantra Pura نام دارد. همانطور که از نام این مدل پیداست، مازانتی قصد دارد خلوص و سادگی را با این مدل تداعی کند و رویکرد هرچه ساده تر زیباتر را در آن استفاده کرده است.

نمای عقب مازانتی Evantra Pura

مشخصات فنی مازانتی Evantra Pura

قلب تپنده نسخه Pura مازانتی Evantra یک پیشرانه سوپرشارژ 6.2 لیتری هشت سیلندر بوده که ذات آمریکایی دارد و از جنرال موتورز تامین شدع است. ولی به لطف تغییرات اعمال شده، این نیروگاه قادر به تولید 761 اسب بخار قدرت و 910 نیوتن متر گشتاور شده است. در حالی که این میزان قدرت و گشتاور به مراتب کمتر از نسخه 2018 مازانتی Evantra بوده، ولی این خودروساز ایتالیایی از ترفند کاهش وزن تا حد زیادی روی این محصول جدید خود استفاده کرده و موفق شده که وزن آن را 90 کیلوگرم نسبت به مدل استاندارد Evantra که 1290 کیلوگرم وزن داشت، کاهش دهد.

مازانتی Evantra Pura

مازانتی Evantra Pura به لطف وزن سبک و پیشرانه قدرتمند خود قادر است طی 2.9 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن نیز فراتر از 360 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. برای متوقف کردن این ابرخودرو ایتالیایی آمریکایی نیز یک ست ترمز برمبو با دیسک های کربن سرامیکی بزرگ نصب شده است.

مازانتی Evantra Pura

یکی از ویژگی های ابرخودروهای تیراژ محدود، امکان شخصی سازی آن مطابق سلیقه مشتری بوده و مازانتی Evantra Pura نیز جزو یکی از همین موارد است. می توانید یک نمایشگر کوچک را در قسمت میانی غربیلک فرمان سفارش دهید که اطلاعات مختلفی در خصوص رانندگی و خودرو را به راننده نشان می دهد. همچنین شیفترهای تعویض دنده فیبر کربنی پشت فرمان نیز به صورت یک آپشنال روی این ابرخودرو قابل نصب هستند. مالک این ابرخودرو می توان درخواست نصب صندلی هایی برای حداکثر راحتی و ارگونومی را دهد که قالبگیری متفاوتی نسبت به صندلی های استاندارد این ابرخودرو دارند.

نمای عقب مازانتی Evantra Pura

البته افراد بسیار کمی قادر به خرید این ابرخودروی جذاب مازانتی هستند؛ چراکه این شرکت ایتالیایی قصد دارد طی یک سال تنها پنج دستگاه از آن را تولید کند؛ ضمن اینکه تیراژ کلی تولید Evantra Pura نیز محدود است.

منبع Motor1