آیین‌نامه واردات کارکرده‌ها هفته جاری نهایی می‌شود

مدت مطالعه: 3 دقیقه
نویسنده: تیم تحریریه خودرونویس|۱۸ شهریور ۱۴۰۲
آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس اطلاعات واصله یکشنبه آینده کمیسیون مربوطه در دولت آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده را بررسی می‌کند و انتظار می‌رود ظرف دو هفته آتی این آیین‌نامه نهایی و برای اجرا ابلاغ شود.

به گزارش خودرونویس،: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس اطلاعات واصله یکشنبه آینده کمیسیون مربوطه در دولت آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده را بررسی می‌کند و انتظار می‌رود ظرف دو هفته آتی این آیین‌نامه نهایی و برای اجرا ابلاغ شود.

لطف‌الله سیاهکلی با اشاره به آخرین وضعیت تدوین آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده، بیان کرد: آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده در وزارت صمت نهایی شده و به دولت ارسال شده است.

دولت نیز در حال بررسی آن است. تاکنون چندین جلسه کارشناسی برای بررسی این آیین‌نامه در دولت برگزار شده است. هنوز کار کارشناسی لازم دارد. وی در ادامه اظهار کرد: بنده فکر می‌کنم روز یکشنبه کمیسیون اصلی امور زیربنایی در دولت تشکیل خواهد شد و در خصوص آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد. به‌زودی این آیین‌نامه مصوب و ابلاغ خواهد شد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار می‌رود صرف یک الی دو هفته آینده آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده ابلاغ شود.

هنوز صحبت کردن در خصوص جزئیات این آیین‌نامه زود است. بحث‌های متعددی در حال انجام است. ما نیز نقطه‌نظرات خود را ارائه کردیم. تلاش ما بر این است که آیین‌نامه اجرایی که نوشته می‌شود، اهداف قانون‌گذار را نیز تامین کند.

ایسنا نوشت، وی در ادامه تاکید کرد: گروه‌ها و افرادی مخالفت‌هایی نسبت به این موضوع داشته و مطالبی را مطرح می‌کنند که مورد تایید ما نیست. ما در تلاش هستیم که آیین‌نامه نهایی قانون نوشته‌شده را به‌درستی پوشش دهد.

5 از 1 رای

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید