بررسی لاماری ایما Eama آرین پارس موتور

حجم موتور
لیتری
حداکثر توان
اسب بخار
گشتاور
نیوتن متر
تنفس موتور
گیربکس
مشخصات کامل

لاماری ایما Eama اولین محصول سواری تولید داخل آرین پارس موتور بوده که قرار است در سایت تولیدی خمین تولید شود. این خودرو کراس اووری کوپه با استایل جذاب و تجهیزات رفاهی و ایمنی کاملی بوده که به زودی توسط آرین پارس موتور به بازار ایران عرضه می شود.

مشخصات ماشین لاماری Eama ایما آرین پارس موتور

وجه مشترک 99 درصد خودروهای چینی داخل بازار ایران یک پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ بوده که همین پیشرانه در زیر کاپوت لاماری Eama ایما آرین موتور نیز شده است. این پیشرانه دارای تکنولوژی میتسوبیشی بوده که توسط شریک چینی این شرکت تولید شده است. هرچند لاماری ایما Eama مانند سایر خودروهای چینی از یک پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ بهره گرفته، ولی به لطف سیستم سوخت رسانی پیشرفته تزریق مستقیم سوخت GDI قادر به تولید 195 اسب بخار قدرت و 285 نیوتن متر گشتاور بوده که از تمام رقبای خود قدرتمندتر است. به عبارت دیگر قدرتمندترین پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ ایران برای لاماری ایما آرین پارس موتور است.

نیروی تولیدی این پیشرانه توسط یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه Wet به چرخ های جلو منتقل می شود. با توجه به وزن 1550 کیلوگرمی لاماری ایما Eama و این پیشرانه می توان عملکرد خوبی را برای این کراس اوور جدید متصور بود. این خودرو دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 4565، 1860 و 1690 میلی متر بوده و فاصله بین دو محور آن نیز 2715 میلی متر اعلام شده است.

فاصله کف این خودرو از سطح زمین 195 میلی متر بوده که می توان با آن در مسیرهایی با ناهمواری های سطحی با خیال راحت تردد کرد. البته مد نظر داشته باشید که لاماری ایما کراس اووری سایز متوسط و شهری بوده و مانند سایر کراس اوورهای چینی به منظور بیراهه نوردی طراحی نشده است.

لاماری ایما Eama در اکسل جلو دارای تعلیق مکفرسون و در اکسل عقب دارای تعلیق مولتی لینک است. وجود تعلیق مولتی لینک در اکسل عقب موجود سواری نرم تر و همچنین پایداری بهتر در مانورها می شود. لاماری ایما هم مانند تمام خودروهای چینی حاضر در بازار ایران دارای استاندارد آلایندگی یورو 5 بوده و پیش بینی می کنیم که میانگین مصرف سوخت آن در 100 کیلومتر سیکل ترکیبی چیزی بین 7.5 تا 8 لیتر باشد.

 

مشخصات فنی لاماری ایما Eama آرین پارس موتور

موتور
حجم موتور لیتری
تنفس موتور
انتقال نیرو
حداکثر قدرت اسب بخار
حداکثر گشتاور نیوتن متر
جعبه دنده
شتاب ۰ - ۱۰۰ ثانیه
مصرف سوخت داخل شهر در ۱۰۰ کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی در ۱۰۰ کیلومتر
کلاس اتاق
ابعاد بدنه میلی متر
فاصله محور ها میلی متر
اندازه تایر
حجم صندوق لیتر
حجم باک لیتر
وزن خودرو کیلوگرم
آلایندگی

امکانات ایمنی

شش کیسه ایمنی هوا، سیستم ترمز ضد قفل، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، ترمز پارک برقی، اتوهلد، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی خودرو، کنترل خودرو در سرازیری، کمکی شروع حرکت در سربالایی، سیستم کنترل کشش، سیستم ترمز کمکی، دوربین دید عقب، دوربین ثبت وقایع، پایش فشار باد تایرها و سنسور دنده عقب

امکانات رفاهی

سانروف برقی پانوراما، نمایشگر دیجیتالی 10.25 اینچی پشت فرمان، نمایشگر لمسی 10.25 اینچی برای سیستم سرگرمی، صندلی برقی راننده با قابلیت تنظیم در شش جهت و تنظیم گودی کمر، فرمان برقی D شکل با کلیدهای کنترلی، کروز کنترل، مد رانندگی اکو و اسپرت، سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه ای، سنسور نور، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با دریچه مجزا برای سرنشینان عقب، کول باکس

دیدگاه شما چیست؟